Uzaktan Eğitim Öğrencileri Staj Muafiyeti Hk

Uzaktan Eğitim Öğrencilerimizin Dikkatine

 

Üniversitemiz Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’nın 09.10.2014 ve 1400210656 sayılı yazısı ve M.Ü. Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu 17.03.2015 Tarih ve 015/117-1 sayılı Yüksekokul Kurulu kararı gereğince, Yüksekokulumuz Uzaktan Eğitim Programları öğrencilerinin, ilgili sektörlerde çalışma alanlarını belgelendirmeleri halinde endüstri stajından muaf tutulabilecekleri belirtilmiştir.

Bu muafiyetten yararlanmak isteyen İş Sağlığı ve Güvenliği Uzaktan Öğretim Programı öğrencilerinin aşağıda belirtilen işlem basamaklarını uygulamaları gerekmektedir. 

 

  1. Öğrencilerin çalıştıkları kurumu belgelendirmeleri için standart bir formun (Ek-A) kullanılması, (http://tbmyo.marmara.edu.tr adresinden EK- A ya ulaşılabilirsiniz)
  2. Bu formun öğrencinin çalıştığı işyeri tarafından eksiksiz doldurulması, imzalanması ve kaşe ve/veya mühürlenmesi
  3. Doldurulan forma göre, öğrencinin ilgili işyerinde iş güvenliği ile ilgili çalışmış olmak kaydı ile en az 30 iş günü çalışmış olması,
  4. Ekine beyan edilen döneme ait onaylı, SGK Hizmet Dökümü, Hizmet Belgesi vb. gibi belgelerinin konulması
  5. 5 Nisan 2019 tarihine kadar  EK A formunun ve Ekli belgelerin Bölüm Başkanlıklarına teslim edilmesi gerekmektedir. (Ara sınavlarda gelirken getirebilirsiniz)
  6. Muafiyeti kabul edilmeyenlerin 2018-2019 staj uygulama esaslarına göre, staj başvuru işlemlerini gerçekleştirmesi gerekmektedir. (Staj yeri red edilenler için ikinci başvuru)

5 Nisan 2019 tarihine kadar  EK A formunun ve Ekli belgelerin Bölüm Başkanlıklarına teslim edilmesi gerekmektedir. (Final sınavında gelirken getirebilirsiniz)

 

Bahsi geçen EK A UZEM staj muafiyet belgesi için tıklayınız.

HIZLI ERİŞİM